Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.06.2012 21:01:40 

G  R  E  G  O  R  Y     -      S  T  U  D   I  O

9 otrokyň a šibenice

Májové focení: Gregory, 17,5,2009

 

       

         Je ráno ,  kalné a  studené,  chvílemi prší a chvílemi leje .  Jedu na letošní  první focení Gregory - studia .  Hledám místo  srazu , zrušený důl , zatím marně .  Rád bych se  někoho zeptal ,ale není koho. Brzká hodina a nevlídné počasí nikoho nelákají ven. Asi jsem přejel , obracím a znovu hledám,marně . Po chvíli zkouším štěstí u benzínky . Mám štěstí , ukazují cestu a podrobně vysvětlují.Vracím se a nacházím odbočku, kterou už jsem dvakráte minul.
     Na konci rozbité asfaltky se k sobě choulí několik aut. Zastavuji vedle nich a rozhlížím se. Nikde nikdo . Několik ošuntělých baráků lemuje úzkokolejnou dráhu , která mizí v závěsech deště a šera .  Zatím to vypadá spíše jako scéna  k natáčení Jacka rozparovače .  Z  jednoho vchodu vykoukla postava a mává na mne .  Pár kroků a jsem  v teple .  Kolem stolu sedí  pár zasmušilých členů štábu a na židlích u stěny se  krčí  modelky  jak odsouzenci na popravu . Dojem zvyšuje to , že všechny mají stejnokroj s vyšitým číslem a u nohou hromádku  okovů . Na skromný dotaz co se bude dít  se dozvídám , že se čeká na režiséra, který má dovézt další modelky . Čeká na ně na nádraží a vlak má zpoždění .
       Využívám času a vyzvídám podrobnosti o dnešním focení . Má to být v podstatě pokračování dvou loňských seriálů , spojených do jedné zápletky a s větší výpravou a obsazením . Venku se trochu vyjasňuje a déšť už není tak hustý . za chvíli dokonce docela ustává . Blíží se desátá a režisér nikde . Vlak s modelkami ještě někde bloudí . Deset třicet a venku brzdí modrý Nissan . Konečně . Nervózní režisér vbíhá dovnitř a hned všechny vyhání ven . Máme tři hodiny zpoždění , musíme spěchat . Všichni do aut a vyrážíme do lomu . Snadno se řekne . Polní cesta k lomu přopomíná tankodrom a auta se plazí žlutými klalužemi . Jsme na místě a nálada se trochu zvedá . Snad už se to pohne . Průvod odsouzenkyň se plazí jako had kolem kolejí a navlhlí dozorci ho následují . Rychle , rychle popohání nás rejža a práská bičem , který má jako rekvizitu .
       První scéna . Trestankyně připravují trasu pro prodloužení kolejí a rozbíjejí skálu palicemi . Další odváží kamení na kolečku a jiné nakládají . Po chvíli se zdá tempo dozorci pomalé a začne jim zvedat morálku bičem . Morálku nezvedl , ale dostal na oplátku palicí a padá k zemi . Trestankyně hledají klíče od pout , ale už je pozdě . Zaskočil je vrchní dozorce s doprovodem a vzbouřenkyně skončily v železech ve sklepení . Takže tuhle etapu máme hotovou  a jedeme dál  volá rejža a žene nás opět do aut . Návrat k dolu o opět se fotí v rychlém tempu .

 
   Focení není podle děje ,ale napřeskáčku , Seřadí se to až po akci . Nasedáme do důlního vláčku a šup do podzemí . Rychle , rychle , prohání nás rejža . V chvatu se fotí převlékání trestankyň a nástup na práce v dole . Samotné práce se budou fotit až zítra . Teď ještě několik záběrů u kanceláře tábora , nástup trestankyň , evidence a pod . Není čas na oběd ani na odpočinek . Rychle opět do aut a směr železniční muzeum v Lužné . Tam už na nás čeká zvláštní parní vlak . Jenže ouha , při přesunu , který probíhá v ďábelském tempu se nám ztrácí auto s fotografem . Zabloudil a nikdo neví kam . Takže neplánovaně najednou čas na jídlo je . Hodinu po sjednaném čase odjezdu zvláštního vlaku se fotograf objevuje . Konečně . Ještě chvíli a brzdíme u vrátnice muzea . Vlak čeká a odfukuje . Lokomotiva a nákladní vagon . Budeme fotit příjezd trestankyň do tábora . Pár zádrhelů a scény s vlakem jsou hotovy .
     Teď ještě jeden přesun a pro dnešek poslední . V depozitáři muzea , za vysokou ohradou s ostnatým drátem se budou fotit scény z tábora . Slunce se blíží k obzoru když dvě odsouzenkyně zaplatí za vzpouru . Ponurá šibenice s dvěma oprátkami se rýsuje proti obloze a vypadá až příliš realisticky . Pár schůdků nahoru , stoupnout na špalky a už se smyčka utahuje . Jedna z modelek se do role naprosto vžívá . Kdyby jí čekala skutečná poprava , nereagovala by jinak . Pár okamžiků a obě nešťastnice se houpou na provaze . Honem nafotit a uvolnit oprátku . I když je to jen jako , příjemné to není . Ještě pár scén a pro dnešek je padla . Všichni jsou unaveni po náročném dni a ke slovu přichází soudek rakovnického piva na občerstvení . Nicméně , moc už nevnímám,oči se mi klíží a tak se jdu uložit do lůžkového vozu . Ráno je taky den .
     Otvírám oči a mžourám do světla . Po včerejším zamračeném dni je dnes obloha modrá a slunce praží naplno . Rychle nasnídat a na plac . Jsem vzhůru jako jeden z prvních a volné chvíle využívám k prohlídce depozitáře . Zajímavá vozidla jsou zde shromážděna . Některá provozuschopná , ale většina na renovaci teprve čeká . Zatím se ansábl se zíváním shromažďuje a režisér vysvětluje dnešní program . Pár záběrů co jsme včera nestihli uděláme tady a pak hurá zpět do dolu . Budou se fotit záběry z prací v podzemí . A taky ano . Ke slovu přicházejí krumpáče , lopaty , důlní vozíky a podobně . Jedna scéna na mně zvláště zapůsobila . To když trestankyně vynášejí rudu v koších a brodí se přitom zatopenou štolou po kolena . Nechtěl bych být na jejich místě . V dole byla teplota 8 stupňů . Kolik měla voda ? Kdoví . Odškrtnuté záběry ve scénáři přibývají a kolem druhé konečně zazní " padla " .
       Musím říci , že i když to bylo velmi zajímavé , mám toho dost . Dvoudenní maraton byl náročný i z hlediska pozorovatele . Štáb sklízí rekvizity a shledává chybějící části . Modelky se zatím sluní na trávě a prohřívají se po pobytu v chladu podzemí . Režisér s fotografem nad něčím diskutují a prohlížejí náhledy . Chvat a shon pomalu odeznívají a všichni se pomalu připravují na cestu domů . Rejža se loučí s modelkami a ty se usazují do aut . Ještě pár zamávání a zůstáváme na place sami . Ptám se, jak jsou spokojeni . Uvidíme co a jak . Ten spěch ze zpožděním určitě neprospěl a počasí taky nepřálo . Materiálu máme dost a dost a na seriál se určitě vybere , dá to ale trochu víc práce . No nic . Máme to za sebou a pomalu abychom začali připravovat další . Tak zase příště .

 

TOPlist
Webovou stránku snadno a rychle PageRank ukazatel